בוקר של קטיפה – בדים בטקסטורות שמעשירות את הבית

בוקר של קטיפה – בדים בטקסטורות שמעשירות את הבית

shutterstock_493261057הקטיפה בבית

כעת הגיעה הקטיפה לתחום עיצוב הבית והוא שזור באלמנטים עיצוביים רבים: ספות, כורסאות דקורטיביות לסלון ואפילו כסאות מהודרים לפינת האוכל. הבד משתלב בבית באופן טבעי ויכול לשוות למרחב כולו מראה קלאסי, מסוגנן ובעל אפקט שקשה להתעלם ממנו. הוא מעורר תחושות נוסטלגיות, מחזיר אותנו לא מעט שנים אחורה, אך יחד עם זאת הוא עשיר ויכול להתאים כמעט לכל סגנון עיצובי. אפשר לשלב אותו לצד אביזרים ופריטים קטנים שמניחים ברחבי הבית או להפוך אותו לאלמנט היחיד, לחלק הדומיננטי המרכזי שבמרחב כולו.

הסוד טמון בשילוב הנכון

יש סגנונות עיצוביים שונים שנדמה שלעולם לא יצאו מהאופנה. סגנונות אלה, כמו וינטאג' למשל, מלווים אותנו שנים רבות ומתבססים על טקסטורות מיוחדות. הקטיפה נהדרת לחובבי וינטאג' ועיצוב קלאסי, הנחשב לנקי ומוקפד מאד. טקסטורת הבד מהווה היא עצמה אפקט נהדר, שמשתלב בכל חלל ואפשר להציג אותה לצד טקסטורות נוספות. תחושת התנועה הניכרת מהבד, תחושת הרכות הנעימה וגם העובדה שניתן למצוא אותו בשלל צבעים, הופכים אותו למבוקש מאד לאחרונה.
כחלק מטרנד שסביר שילווה אותנו תקופה ממושכת, אפשר לשלב את הבד בכל אחד מחדרי הבית וליצור מראה עיצובי צעיר ועם הרבה מאד סטייל.

שימו לב למרקם

מעצבים ומכתיבי טרנדים מובילים בעולם עיצוב הבית כיום טוענים כי לא בכדי משמשת הקטיפה באולמות התצוגה כאמצעי למשוך אליהם רבים. מי שמבחין בבד חש כמעין אינסטינקט בלתי נשלט, צורך לגעת בו, למשש אותו, להרגיש את הקיפולים שלו, את הרכות הנהדרת ואת החומר ששונה מכל חומר אחר שאנו מכירים.
הקטיפה, ובמיוחד כשהיא משמשת כמרכיב העיקרי של הרהיט, כמו ספה גדולה למשל, משלבת בין נוחות ליופי והרבה מאד סטייל ומציעה את תחושת הנחמה והחמימות המיוחדת הזו שכולנו מחפשים.