מלכת השכונה

מלכת השכונה

כוחן של הטקסטורות באספקט של עיצוב הבית, מתחזק ככל שחולף הזמן. השימוש בטקסטורות ליצירת עניין עיצובי והדגשת סגנון כזה או אחר, מעניק תשובה למי שמבקש ליצור את עניין ולאוו דווקא להשתמש בצבעוניות נועזת או בקונטרסטיים ישירים מדי שלא משאירים מקום לספק, שאכן מישהו רצה למסור כאן מסר. בד בעל טקסטורה מסוימת, מעניק אופי לפריט. אפשר לקחת לדוגמא כורסה צהובה עשויה עור בגימור חלק לעומת כורסא צהובה, דומה מאוד בגוון לכורסת העור, אלא שזו, עשויה בד.

 

tex1

שתי כורסאות צהובות מציעות שתי טקסטורות שונות – הימנית עשויה עור חלק למגע והשמאלית בד במגע חמים. רשת IDdesign.

 

על פניו הכורסאות דומות, אך ההבדל ביניהן למעשה הוא כמעט שמיים וארץ. המגע אינו דומה, המראה המתקבל שונה, מידת החמימות אינה שווה בין שתי הכורסאות. גם ספת בד יכולה להיות ספת בד, שתהיה ראויה להתמקם בחלל מגורים מעוצב, אך היא תעורר עניין רב יותר אם הבד ממנו היא עשויה, יהיה בעל טקסטורה מעניינת.

 

tex3

מערכת ישיבה עשויה בד בטקסטורה דו מממדית יוצרת עניין. רשת IDdesign.

 

tex2

צילום: shutterstock.

 

בתערוכת העיצוב האחרונה Salone Del Mobilla העניקו דגש רב למפגש הנוצר בין שתי טקסטורות שונות. חלק לצד מחוספס, עור לצד בד. מקבץ כריות על מערכת ישיבה מסוימת יכול להיות בעל צבע דומה למערכת הישיבה אלא שהחומר והטקסטורות יהיו שונים – כרית אחת תהיה מקטיפה, אחרת מעור, השלישית פרוותית וכן הלאה. מפגשי הטקסטורות מעצימים גם את העניין במלתחות האופנה או יותר נכון באאוטפיטים הנגזרים מהן – מגפי עור בגימור חלק למגע, משתלבים עם אלמנטים עשויים פרוות עשירות ורכות, צמר נעים למגע ופריטים מעור המחצין את המרקם הטבעי שלו.

 

tex4

מראה הפליז המוברש משתלב היטב בכורסת הבד האפורה ובכורסת העור שלכל אחת מהן טקסטורה שונה. רשת IDdesign.

 

tex5

מפגשי טקסטורות גם בעולמות האופנה. צילום: shutterstock.

 

tex6
מפגש בין טקסטורות היה מהנושאים בהם עסקה תערוכת העיצוב האחרונה באיטליה- Salone Del Mobilla. צילום: shutterstock.

 

tex7